Języki obce

Język angielski

Język angielski jest obowiązkowym językiem obcym nowożytnym nauczanym w naszej szkole. Zajęcia z języka angielskiego realizowane są  w wymiarze 2 godzin tygodniowo w klasach młodszych, 3 godzin tygodniowo w klasach: IV i VII, oraz w wymiarze 4 godzin tygodniowo w klasie VIII. W ramach wspomnianego przedmiotu rozwijane i doskonalone są kluczowe kompetencje językowe uczniów, tj. umiejętność czytania i rozumienia tekstów pisanych, umiejętność słuchania i rozumienia tekstów słuchanych, umiejętność zastosowania środków i funkcji językowych, umiejętności komunikacyjne, a także umiejętność korzystania z dodatkowych źródeł wiedzy i zastosowania poznanych wiadomości w praktyce. W toku realizacji tych zadań wykorzystywane są różnorodne metody pracy z uczniami, w tym szczególnie lubiane przez wychowanków metody aktywizujące, pozwalające, zwłaszcza w klasach młodszych, na realizację procesu nauczania także poprzez zabawę. Pamiętając o wychowawczej funkcji szkoły dbamy ponadto o rozwijanie u uczniów postaw tolerancji i szacunku wobec innych kultur i narodowości, a także uświadamiamy im, jak ważną rolę odgrywa w dzisiejszych czasach umiejętność posługiwania się językiem angielskim w codziennej komunikacji. Mając na uwadze indywidualne potrzeby edukacyjne uczniów i ich zainteresowania, w ramach dodatkowych zajęć z języka angielskiego organizowanych na terenie  szkoły, realizowane są ponadto następujące zajęcia pozalekcyjne: zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka angielskiego i koło zainteresowań z języka angielskiego.

Nauczyciel języka angielskiego:  mgr Aleksandra Hoffman

Język niemiecki