Rekrutacja do przedszkola- rok szkolny 2024/2025

Zasady rekrutacji do przedszkola

na rok szkolny 2024/2025

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 do publicznych przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest Gmina Namysłów prowadzona będzie z wykorzystaniem systemu elektronicznego.

Link do Systemu Elektronicznych Rekrutacji:

Po wejściu na stronę należy zapoznać się z „Instrukcją dla rodziców”, a następnie postępować zgodnie z zawartymi w niej wskazówkami.

Przed rozpoczęciem procesu elektronicznej rekrutacji w Systemie Elektronicznych Rekrutacji należy założyć Indywidualne Konto Rodzica/Prawnego Opiekuna, które umożliwi złożenie wniosku wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie kryteriów rekrutacyjnych, jak również śledzenie przebiegu całego procesu rekrutacji aż do jej zakończenia. O każdej zmianie statusu złożonego wniosku zostaną Państwo poinformowani w formie komunikatu przesłanego na adres e-mail, wskazany podczas zakładania konta.

Dokumenty potwierdzające spełnianie kryterium dołącza się elektronicznie do wniosku (druki oświadczeń znajdują się  w zakładce „Oświadczenia do wniosku”).

Po zakończeniu procesu rekrutacji wniosek rekrutacyjny można:

• podpisać Profilem Zaufanym (wówczas nie będą musieli Państwo dostarczać wniosku wraz z załącznikami w wersji papierowej do przedszkola)
  • wydrukować oraz w wersji papierowej dostarczyć do wybranego przedszkola.

Do rekrutacji na wolne miejsca przystępują dzieci urodzone w latach 2018 – 2021, mające miejsce zamieszkania na terenie Gminy Namysłów.

Liczbę miejsc dla poszczególnych grup wiekowych określa dyrektor przedszkola po zebraniu woli kontynuacji od rodziców dzieci dotychczas uczęszczających do przedszkola.

Dzieci kontynuujące wychowanie przedszkolne w dotychczasowym przedszkolu nie biorą udziału w rekrutacji – rodzice składają jedynie deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego na rok 2024/2025.

Rodzice, którzy zamierzają zapisać dziecko do innego przedszkola niż to, do którego dziecko dotychczas uczęszcza muszą pamiętać, że wówczas rekrutacja odbywa się na takich samych zasadach, jak dla dziecka zapisywanego do przedszkola po raz pierwszy. Rodzice, w takim przypadku, nie wypełniają deklaracji w przedszkolu, do którego dziecko uczęszcza.

Dzieci urodzone w 2022 r. nie uczestniczą w rekrutacji elektronicznej. Rodzice tych dzieci (po ukończeniu przez nie 2 lat i 6 miesięcy) mogą w szczególnie uzasadnionych przypadkach starać się o zapisanie ich do przedszkoli publicznych, jeżeli przedszkole nadal będzie dysponowało wolnymi miejscami.

Dzieci mające miejsce zamieszkania poza Gminą Namysłów mogą ubiegać się o przyjęcie, po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli przedszkole nadal będzie dysponowało wolnymi miejscami.

Kandydaci biorący udział w postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkoli, przyjmowani są w oparciu o liczbę uzyskanych punktów w zależności od spełnianych kryteriów. Kolejność zgłoszeń nie ma wpływu na przyjęcie kandydata do przedszkola.

Rodzice mogą wskazać najwyżej trzy wybrane przedszkola w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanych.