Pedagog szkolny i pedagog specjalny

Zespół Szkolno - Przedszkolny

w Jastrzębiu

Anna Karaban - pedagog

Justyna Skawińska - pedagog specjalny

Pedagog szkolny pomoże:

• gdy masz problemy z nauką, wspólnie znajdziemy przyczynę tego problemu;
  • rozwiązać problemy szkolne z rówieśnikami, bądź nauczycielami, wspólnie będzie łatwiej się z nimi zmierzyć;
  • rozwiązać problemy rodzinne, pamiętaj to nie tylko twój problem, z tymi problemami, także nie musisz radzić sobie sam.

WSZYSTKIE  SPRAWY,  Z  KTÓRYMI  SIĘ  DO  MNIE  ZGŁOSISZ  SĄ  POUFNE !

Zadania pedagoga szkolnego

• Prowadzenie badań i działań diagnostycznych uczniów, w tym diagnozowanie indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych uczniów w celu określenia przyczyn niepowodzeń edukacyjnych oraz wspierania mocnych stron uczniów.

• Diagnozowanie sytuacji wychowawczych w przedszkolu, szkole lub placówce w celu rozwiązywania problemów wychowawczych oraz wspierania rozwoju uczniów.

• Udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej w formach odpowiednich do rozpoznanych potrzeb.

• Podejmowanie działań z zakresu profilaktyki uzależnień i innych problemów dzieci i młodzieży.

• Minimalizowanie skutków zaburzeń rozwojowych, zapobieganie zaburzeniom zachowania oraz inicjowanie różnych form pomocy w środowisku szkolnym i pozaszkolnym uczniów.

• Inicjowanie i prowadzenie działań mediacyjnych i interwencyjnych w sytuacjach kryzysowych.

• Pomoc rodzicom i nauczycielom w rozpoznawaniu i rozwijaniu indywidualnych możliwości, predyspozycji i uzdolnień uczniów.

• Wspieranie nauczycieli, wychowawców grup wychowawczych i innych specjalistów w udzielaniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Tak wiele się dzieje, jak obserwujemy świat wokół.
Tak wielu ludzi sobie nie radzi, tak wiele dzieci i młodzieży sobie nie radzi.
Tak trudno dostać się do specjalistów i na dodatek ceny usług są ogromne.
Tak wiele w związku z tym bezradności.
W związku z tym chciałabym podać numery telefonów które mogą być przydatne dla Was lub waszych znajomych bądź rodzinie
**************************
Więcej informacji dotyczącej