Dzien Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest 14 października na pamiątkę powstania  w 1773r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty. W tym roku obchodziliśmy 240 rocznicę tego wydarzenia .

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jastrzębiu świętowaniu przyświecało motto Płyniemy po oceanie wiedzy”. Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali program artystyczny, w którym zabawnymi wierszami, pełną humoru scenką i pięknymi piosenkami tańcem podziękowali nauczycielom za ich ciężką pracę.

Tego dnia w poczet uczniów naszej szkoły przyjęliśmy naszych najmłodszych kolegów.Pierwszoklasiści zaprezentowali wszystkim piękne wierszyki i wesołe piosenki udowadniając ,że świetnie radzą sobie w szkolnej rzeczywistości. Najważniejszym jednak elementem tego święta było złożenie przez pierwszoklasistów uroczystego  ślubowania.

Nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców oraz pieknych prezentów. Mamy nadzieje ,że ten dzień był dla Was wyjątkowy.