Podsumowanie konkursu "Czas na zdrowie"

9  października br. uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Jastrzębiu podczas uroczystego podsumowania konkursu „Czas na zdrowie” w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie odebrali nagrodę za zajęcie IV miejsca w kategorii szkół podstawowych.

Konkurs „Czas na zdrowie” trwał od lutego do czerwca  br. Jego organizatorem była fundacja BOŚ (Banku Ochrony Środowiska). Patroni konkursu to: Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agencja Rynku Rolnego.

Oceniając efekt działań w konkursie, jury brało pod uwagę sposób prezentacji zespołu, trafność nazwy i jej uzasadnienie, logo, wartość merytoryczną i artystyczną przygotowanej prezentacji multimedialnej na temat zdrowego stylu życia i roli aktywności ruchowej, a także sposób, w jaki zaplanowano i promowano festyn. Wysiłki uczestników konkursu z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jastrzębiu zostały docenione przez Komisję Konkursową, która przyznała im za tę część konkursu pierwsze miejsce w Polsce w kategorii szkół podstawowych. Dzięki temu wyprzedzili 170 innych placówek biorących udział w konkursie.

W II etapie konkursu – zajęli czwarte miejsce w Polsce. W podsumowaniu wzięli udział,
m. in. organizatorzy konkursu: Koordynator projektu: Aleksandra Koper, prezes Fundacji Banku Ochrony Środowiska Andrzej Pietrucha, przedstawiciele Instytucji będących patronami projektu i fundatorami nagród: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej - Tadeusz Sławecki, prezes Organic Farma Zdrowia, przedstawiciel Agencji Rynku Rolnego.