Spotkanie z misjonarzem

10 października  2013 r. gościliśmy w naszej szkole misjonarza, ks. Jarosława Antoniaka, który od 13 lat pracuje na misjach w Gabonie. Jest to kraj w środkowej Afryce leżący na równiku. Na spotkaniu panowała miła atmosfera i każdy z zapartym tchem słuchał opowieści misjonarza o jego pracy misyjnej oraz afrykańskich zwyczajach, kulturze, klimacie i pracy duszpasterskiej na tym terenie. Ksiądz Jarek  swoje opowiadanie wzbogacił interesującym pokazem multimedialnym...

Dzieci  z zainteresowaniem słuchały opowiadań misjonarza, który pokazując slajdy ukazywał trudności codziennego życia, nękające ludność niektórych terenów Afryki. W swoich misyjnych opowiadaniach wskazał na istotę pracy misjonarzy, która nie tylko opiera się na duszpasterstwie, ale obejmuje również pomoc medyczną, prace budowlane, zaopatrzenie w żywność, czy wspomaganie podczas klęsk żywiołowych lub konfliktów zbrojnych .
W podsumowaniu misjonarz wspomniał, że każdy człowiek wierzący jest misjonarzem i zaapelował o pomoc modlitewną i materialną na rzecz misji.
Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś ks. Jarosław odwiedzi naszą szkołę.