Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest 14 października na pamiątkę powstania  w 1773r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty. W tym roku obchodziliśmy 240 rocznicę tego wydarzenia .

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jastrzębiu świętowaniu przyświecało motto „Wdzięczność nasza bez granic”. Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali program artystyczny, w którym zabawnymi wierszami, pełną humoru scenką i pięknymi piosenkami tańcem podziękowali nauczycielom za ich ciężką pracę.

Wśród zaproszonych gości byli pani sołtys: Danuta Łukasiak, proboszcz naszej parafii: ks. Wojciech Łata. Nie mogło oczywiście zabraknąć rodziców, którzy mieli okazję podziwiać swoje pociechy i odkryć ich talenty tak umiejętnie wydobyte przez panią Grażynę Krzywonos ( wspomaganą przez wychowawców klasy czwartej i piątej), panią Honoratę Borys ( śpiew i taniec) oraz panią Aldonę Jeżowską    ( taniec).

Dyrektor szkoły Wojciech Kupniewski podziękował nauczycielom za ich trud i zaangażowanie, życząc jednocześnie wielu sukcesów w dalszej pracy. Następnie wręczył nagrody wyróżniającym się nauczycielom.