20 kwietnia 2013 r. odbył się w naszej szkole Festyn Ekologiczny połączony z Wielką Zbiórką Elektrośmieci i Baterii "Miej w domu mniej złomu - daj elektrośmieciom drugie życie"
W tym dniu każdy mieszkaniec Jastrzębia, Ziemiełowic czy Nowego Folwarku miał możliwość oddania bezpłatnieelektrośmieci do naszego puntu. W zamian za elekrośmieci - w podziękowaniu za proekologiczną, odpowiedziałną postawę wręczyliśmy każdemu kupon na naszą "Elektrośmieciową Loterię Fantową"

Podczas Festynu odbył się też pokaz filmu przygotowanego przez drużynę konkursową "Eco - Flash". Pokaz filmu "Sweet dreams" połączyliśmy z częścią edukacyjną na temat drugiego życia elektrośmieci ph. "Ładne kwiatki", podczas której przekonywaliśmy,że warto, a nawet trzeba poddawać ZSEE recyklingowi.

Młodsi uczestnicy Festynu mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę o ZSEE w kąciku edukacyjnym "Tajemnice elektrośmieci", gdzie królowały kolorowanki, labirynty, krzyżówki i rebusyo tematyce elektrośmieciowej, można było zagrać w grę konkursową "Dzieci kontra elektrośmieci" - 3 w 1 ( puzzle, memo, gra planszowa). Odbył się także konkurs plastyczny na najciekawszego, najbardziej pomysłowego ZSEE mena.

Spotkanie uświetniły też występy artystyczne naszych uczniów - widowiskowe tańce i piękne piosenki.

Nie zabrakło też pysznego poczęstunku w postaci wspaniałych domowych ciast , gorącej kawy i  herbaty, soczków.Hitem  ( nie tylko ze względu na  brzydką pogodę)okazała się przygotowana przez nasze panie kucharki gorąca grochówka.

Mimo kapryśnej pogody, odwiedziło nas wiele osób. Swoją obecnością zaszczycił nas  pan burmistrz Andrzej Galla. Wszystkim naszym gościom serdecznie dziękujęmy za przybycie i wspólną zabawę. Zapraszamy do Galerii gdzie można obejrzeć zdjęcia z imprezy.

SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA KIERUJEMY DO NASZEGO LOKALNEGO OPERATORA ZBIÓRKI ELEKTROŚMIECI ; FIRMY "SYLWO - RECYKLING" Z SIEDZIBĄ W NAMYSŁOWIE PRZY ULICY PUŁASKIEGO 4 ZA PROFESJONALNY ODBIÓR ZSEE, OKAZANĄ POMOC I WIELKIE ZAANGAŻOWANIE W NASZE DZIAŁANIA KONKURSOWE.