Rocznica wprowadzenia stanu wojennego-apel

Dnia 13 grudnia w naszej szkole odbył się okolicznościowy apel, który przypomniał tragiczne wydarzenia związane z wprowadzeniem w Polsce        13 grudnia 1981 roku stanu wojennego. Uczniowie i nauczyciele wysłuchali Dyrektora mgr Włodzimierza Putowskiego, który naświetlił genezę wprowadzenia stanu wojennego, a następnie przybliżył jego przebieg, ukazując najbardziej tragiczne wydarzenia tamtego okresu: śmierć górników w kopalni "Wujek", zamordowanie księdza Jerzego Popiełuszko. 13 grudnia jest datą, która niechlubnie zapisała się w naszej historii, ale musimy ją zapamiętać i przekazywać z pokolenia na pokolenie. Będziemy ją przypominać po to, aby potomni wyciągali wnioski, że są sytuacje nawet bardzo tragiczne i trudne, ale trzeba je rozwiązywać negocjacjami, a nie siłą- mówił dyrektor do zgromadzonych uczniów.