Święto Niepodległości-akademia

W piątek, 11 listopada, przypada 98 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku.

Kultywując tradycje niepodległościowe w naszej szkole, jak co roku organizowana jest uroczysta akademia  poświęcona ojczyźnie i wolności. Chcemy podkreślić w ten sposób, że 11-ty listopada to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność kilku pokoleń Polaków, to symbol wiary i symbol zwycięstwa po 123 latach niewoli.

W tym roku w naszej szkole świętowaliśmy 10 listopada. W podniosłej atmosferze, w  galowych strojach, z biało – czerwonymi  kotylionami uczniowie naszej szkoły mieli możliwość przeżyć ciekawą i wzruszającą lekcję historii oraz patriotyzmu. Sylwetkę Józefa Piłsudskiego w bardzo ciekawej prezentacji przybliżył wszystkim pan dyrektor Włodzimierz Putowski, następnie uczniowie klas V, VI i III zabrali nas w podróż po najważniejszych wydarzeniach w historii naszej ojczyzny, które doprowadziły  Polaków do upragnionej niepodległości w pięknym montażu słowno – muzycznym „Wolność – wielki dar i wielkie zobowiązanie”