Śniadanie Daje Moc

Dnia 8 listopada uczniowie klas I-III wzięli udział w ogólnopolskiej akcji " Śniadanie Daje Moc",która ma na celu zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

Do wspólnego śniadania zaprosiliśmy Panią Sołtys i Radną Gminy Namysłów  Danutę Łukasiak oraz Pana Dyrektora Włodzimierza Putowskiego. Wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączony został z przypomnieniem przede wszystkim ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów, ale także zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów. W zorganizowaniu akcji wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych stolikach śniadaniowych znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki owocowe i wiele gatunków pieczywa. Nie zabrakło również, samodzielnie upieczonego, chleba razowego na zakwasie.  Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów, ale również wzmocniły integrację szkolnej społeczności.