Wycieczka do Biblioteki i Straży Pożarnej

Dnia 26 września uczniowie klas młodszych pojechali na wycieczkę do Biblioteki w Namysłowie.Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki, poznanie pracy bibliotekarza oraz wzbogacenie słownictwa dzieci. Podczas spotkania Panie bibliotekarki opowiedziały nam o swojej pracy, zapoznały z zasadami zachowania w bibliotece, pokazały pomieszczenia oraz zachęcały dzieci do przychodzenia wraz z rodzicami i wypożyczania książek. Ponadto uczniowie wysłuchali kilku wierszy, śpiewały piosenki oraz z wielkim zainteresowaniem oglądały rożne, ciekawe przeznaczone dla nich książki. Na koniec spotkania dzieci otrzymały zakładki do książek. Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze za co serdecznie dziękujemy.