Spotkanie z policjantem

Dnia 23 września 2016 r. w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z policjantem.

Pan dzielnicowy Tomasz Skawiński rozmawiał z  dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, a w szczególności  omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazał niektóre znaki drogowe. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Dzieci czynnie uczestniczyły             w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszego gościa  podstawowych akcesoriów policjanta. Uczniowie  mogli dokładnie obejrzeć kajdanki czy pałkę policyjną. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.