Sprzątanie świata

16 września 2016r. już tradycyjnie, przyłączyliśmy się do akcji Sprzątania Świata. Wyposażeni w worki, rękawice, zapał do pracy i dobry humor postanowiliśmy zadbać o najbliższą okolicę i oczyścić ją ze śmieci. Nasi najmłodsi koledzy z przedszkola zadbali o porządek w okolicy szkolnego podwórka, uczniowie klas I-III  porządkowali uczęszczaną drogę do Jednostki Wojskowej, a klasy IV – VI sprzątały drogę na Nowy Folwark wraz z przyległym lasem. W pięknych okolicznościach przyrody i przy ślicznej pogodzie połączyliśmy przyjemne z pożytecznym i we wspaniałych humorach, z poczuciem dobrze wykonanej pracy wróciliśmy do szkoły.

"Sprzątanie świata - Polska" to najpowszechniejsze i najbardziej rozpoznawalne działanie w zakresie edukacji ekologicznej w Polsce. Akcja uznana przez władze państwowe i samorządowe. Od samego początku  nad "Sprzątaniem świata" patronat obejmuje Minister Środowiska, Minister Edukacji Narodowej, Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

"Sprzątanie świata" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii. w ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln wolontariuszy na całym świecie. w 1994 roku ideę „sprzątania świata” sprowadziła do Polski Mira Stanisławska-Meysztowicz. Akcja odbywa się co roku, w trzeci weekend września.

Tegoroczna edycja akcji Sprzątanie Świata – Polska przebiegała pod hasłem: „Podaj dalej... drugie życie odpadów".

Nasza placówka przyłączyła się do akcji „Zielona stopa Filantropa” w ramach której przeprowadzimy zbiórkę telefonów komórkowych i zużytego sprzętu RTV i AGD. Pozwoli to na modernizację sprzętu AGD w placówkach służących dzieciom lub osobom starszym i oszczędność nawet 300 kWh energii rocznie!

Więcej informacji organizacyjnych znajdziecie tutaj:  http://naszaziemia.pl/programy/zielona-stopa-filantropa/zbieram-pomagam/

Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza!

Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!

Aby zobaczyć więcej zdjęć z Akcji Sprzątania Świata zapraszamy do naszej Galerii Uśmiech