Ogólnopolski Konkurs- Projekt edukacyjny

Drużyna konkursowa "Arbuziaki" od 1 marca do 30 czerwca 2016r. brała udział w Ogólnopolskim Konkursie "Czas na zdrowie". Konkurs składał się z dwóch, nagradzanych oddzielnie etapów: "Rozgrzewka" oraz "Festyn Zdrowia". W pierwszym etapie "Arbuziaki" stworzyły zespół, wymyśliły nazwę i ją uzasadniły, stworzyły wyjątkowe logo, przygotowały prezentacje drużyny w której w dowcipny sposób przedstawiły swoje talenty, przeprowadziły kampanię edukacyjną na temat Zdrowego stylu życia i ekologicznego rolnictwa ( ze szczególnym uwzględnieniem Opolszczyzny), zaplanowały i przeprowadziły "Dzień zdrowia", przypomniały o nieocenionych walorach wody w akcji" H2O to jest to!"zachęcając do jej picia. W pierwszym etapie zaplanowaliśmy "Festyn Zdrowia". Wszystkie działania szczegółowo dokumentowaliśmyi tworzyliśmy szczegółowe raporty konkursowe. Drugi etap - "Festyn Zdrowia", to realizacja zaplanowanych działań, wśród których obowiązkowo musiał się znaleźć ZDROWY POCZĘSTUNEK, przygotowany ze zdrowych, regionalnych produktów ( udało nam się pozyskać produkty od producentów posiadających certyfikat "Kulinarne Dziedzictwo Opolszczyzny": OSM Olesno, Piekarnia Wodnicki,  Danuta Majewska - Gospodarstwo agroturystyczne "Cichy Zakątek")...

POKAZ FILMÓW EDUKACYJNYCH  "ŚMIETNIK W MOJEJ GŁOWIE", trzecim obowiazkowym elementem było zachęcenie do aktywności fizycznej i  przeprowadzenie GIER I ZABAW RUCHOWYCH ( m.in. wspólne ćwiczenia, turniej rodzinny ze wspaniałymi nagrodami ufundowanymi przez "Aktiv Sport"). Podczas festynu odbył sie równiez pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz wspaniałe warsztaty kulinarne "Kuchcikowo" przeprowadzone przez uhonorowaną w wielu konkursach kulinarnych panią Danutę Majewską. Festyn uświetniły  również wspaniałe występy artystyczne naszych najmłodszych kolegów z przedszkola i klas I - III. Dodatkowo pani Grażyna Krzywonos przygotowała wiele atrakcji i aktywności, które promowały czytelnictwo (  m.in.: Kiermasz książki zapomnianej, czytanie bajek przez nauczycieli, rodziców, uczniów; rodzinny konkurs plastyczny - zaprojektowanie okładki ulubionej książki).

Jakie efekty przyniósł nasz wspólny wysiłek?

W ETAPIE "ROZGRZEWKA" ZAJĘLIŚMY PIERWSZE MIEJSCE W POLSCE

W ETAPIE "FESTYN ZDROWIA" ZAJĘLIŚMY PIERWSZE MIEJSCE W POLSCE

JAKO JEDYNA UCZESTNICZĄCA W KONKURSIE SZKOŁA ( PODSTAWOWA, GIMNAZJALNA, PONADGIMNAZJALNA) WYGRALIŚMY OBA ETAPY KONKURSU !!!

Skład   zwycięskiej drużyny "Arbuziaki":

1) Kuba Klimza

2) Kacper Klimza

3) Kaja Kurdziel

4) Patrycja Miś

5) Daria Szymczyk

6) Kinga Wywioł

7) Wiktor Tomaszewski

8) Marta Jagiełła

9) Madzia Szul

10) Filip Kochański

Opiekun drużyny: Beata Szkutnik - Orlikowska

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu.

Festyn Zdrowia patronatem honorowym objęli : Burmistrz Miasta Namysłów Julian Kruszyński, Poseł na Sejm RP Ryszard Wilczyński, Poseł na Sejm RP Bartłomiej Stawiarski

Patronat medialny: TVP Opole, Radio Opole.

Wiecej informacji o konkusie w zakładce: "Czas na zdrowie". Zapraszamy również do obejrzenia filmiku z Festynu Zdrowia :).