Debata "Daj elektrośmieciom drugie życie"

Debata ph. „Daj elektrośmieciom drugie życie” odbyła się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jastrzębiu  24.01.2013 r. o godzinie 17.00.

Do udziału w niej zaprosiliśmy panią Sylwię  Zając podczas naszej wizyty w Urzędzie Gminy

Wcześniej przygotowaliśmy zaproszenia dla naszych gości ,  salę na spotkanie  oraz ulotki informacyjne. Do dekoracji sali wykorzystaliśmy najciekawsze plakaty z naszego szkolnego konkursu plastycznego na temat ZSEE.

Na wstępie nasz  pan  dyrektor Wojciech Kupniewski  przywitał przybyłych na debatę gości i przekazał prowadzenie spotkania nam – drużynie „Eco  -Flash”. Na początek przybliżyliśmy uczestnikom problematykę elektrośmieci wykorzystując prezentację multimedialną  oraz opowiedzieliśmy o planowanych działaniach konkursowych,  w szczególności o planowanej zbiórce ZSEE wiosną - Festyn Ekologiczny z okazji Dnia Ziemi.

Następnie na nasze pytania ( 16 pytań ) dotyczące działań gminy w związku z nową ustawą o gospodarce odpadami komunalnymi,  odpowiadała pani Zając.

Na zakończenie , dla rozluźnienia atmosfery przedstawiliśmy „na wesoło” naszą drużynę i zaśpiewaliśmy naszą „Eco –Flashową”  piosenkę. Podziękowaliśmy przybyłym gościom zapraszając do współpracy w drugim etapie, szczególnie podczas promocji  i zbiórki ZSEE oraz baterii.

Podczas nieformalnych rozmów po debacie dowiedzieliśmy się , że większość uczestników jest zadowolona ze spotkania, zdobyła nowe, bardzo istotne informacje, dla niektórych było to pierwsze zetknięcie się z tematyką elektrośmieci.

Pani Zając uznała ,że takie właśnie działania jak nasza debata z pewnością przyczynią się do podniesienia  poziomu świadomości ludzi na temat ZSEE, substancji niebezpiecznych w nich zawartych , sposobu ich składowania i  recyklingu,. Zadeklarowała również chęć współpracy z drużyną w kolejnym etapie konkursu.