Szkoła Przyjazna Bezpieczeństwu

Nasza szkoła przystąpiła do programu "Szkoła Przyjazna Bezpieczeństwu" Fundacji Grupy PKP.Program realizowany będzie w okresie wiosennym do zakończenia roku szkolnego.W każdym z bloków tematycznych odbędą się zajęcia angażujące uczniów do pracy grupowej np. w formie gry miejskiej, inscenizacji.Część tematów związanych z bezpieczeństwem podróżowania realizowana będzie w ramach wycieczek.

Chcemy przybliżyć dzieciom kwestie związane z bezpieczeństwem w codziennych sytuacjach, w tym podczas podróży pociągiem, obsługi domowych urządzeń elektrycznych, w czasie nauki i zabawy, korzystając z komputera i Internetu.

Patronami honorowymi programu są:Joanna Kluzik- Rostkowska-Minister Edukacji Narodowej, Maria Wasiak- Minister Infrastruktury i Rozwoju, Marek Michalak- Rzecznik Praw Dziecka oraz Piotr Szymczak- Prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich