Pierwszy Dzień Wiosny

Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na nagich gałęziach . Oto na naszych oczach budzi się do życia cały otaczający nas świat. Topnieją śniegi, nieśmiało rozkwitają pierwsze kwiaty. Ptaki powracają z ciepłych krajów.

21 marca 2024r. wszyscy uczniowie naszej szkoły świętowali Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, uczniowie przyszli ubrani w stroje w kolorach wiosennych. Barwne ubrania wprowadziły wszystkich w pogodny nastrój. Uczniowie klas IV- VIII uroczystości powitania wiosny rozpoczęły się od przygotowania wiosennych potraw. Stworzyli kolorowe kanapki oraz zdrowe sałatki, które później zjedli ze smakiem. Natomiast uczniowie klas I-III wykonywali eksperymenty „ Deszczowa chmurka” oraz „Lampa lawa”  Kolejnym punktem było wykonanie „Ziołowych ogródków”. Wszyscy wykazali się pomysłowością i talentem. Następnie uczniowie popisali się swoimi zdolnościami wokalnymi, tanecznymi biorąc udział w konkursie „Mam talent”. Uwieńczeniem tego dnia był korowód z Kolorowym Gaikiem na czele.