Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

Dziecka prawa - poważna sprawa!
Dziecka prawa to nie zabawa!

W poniedziałek 21 listopada 2022r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF. Wydarzenie było zorganizowane z okazji przypadającej 20 listopada 33 rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.
W tym dniu wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.
Dla dzieci w Polsce to zawsze bardzo radosny dzień. Rozmawiamy w nim przede wszystkim o dziecięcych prawach i przywilejach. Na zajęciach omawiamy Konwencję o prawach dziecka, dyskutujemy.
Należy jednak pamiętać, że nie dla wszystkich dzieci na świecie los jest jednakowo szczęśliwy. W tym dniu porównywaliśmy naszą rzeczywistość z tą w krajach rozwijających się, podkreślając każdorazowo jak bardzo należy ją doceniać i z niej mądrze korzystać.
Organizacja UNICEF łączy kolor niebieski w działaniach związanych z Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka. Jest to symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, zwłaszcza tymi, których prawa nie są właściwie przestrzegane.

Tego dnia uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły przyszli do szkoły ubrani na niebiesko.