Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W pierwszym tygodniu październiikapoza złotą polską jesienią w naszej szkole królowała tabliczka mnożenia.
Tydzień Tabliczki Mnożenia ( a właściwie Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia obchodzony w tym roku 7 października) to świetna okazja do popularyzacji zabaw tabliczką mnożenia, rozwijania zainteresowań matematycznych, inspirowania uczniów do odkrywania i rozwiązania matematycznych problemów.
To także, już tradycyjnie, czas kiedy to młodzi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają ,a za zdany egzamin wręczają odznakę eksperta.
W tym roku odbył się także dwuetapowy Szkolny Konkurs Mistrz Tabliczki Mnożenia " Edumnożyk".
W pierwszym etapie konkursu wzięli udział wszyscy uczniowie klas IV-VI. Do finału przeszło po pięciu uczniów z najlepszymi wynikami.
Po etapie finałowym udało nam się wyłonić ścisłą czołówkę:

Mistrzem Tabliczki Mnożenia został Mateusz Szul , vice Mistrzem - Konrad Kuzior, trzecie miejsce zajęła Zosia Kiedrzyńska
Przyznaliśmy również dwa wyróżnienia dla: Oliwii Margasińskiej( kl. V) oraz Rozalii Kurygi ( kl. IV).
Wszystkim serdecznie gratulujemy.