Majowe Święta

Uczniowie klas I-III uczcili  Majowe Święta  - 1 Maja- Święto Pracy,  2 Maja - Święto Flagi, 3 Maja - Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. "Żyjemy w Polsce, która może szczycić się długo oczekiwaną wolnością. Patrzymy w przyszłość, pamiętając jednak o doświadczeniach minionych lat. Dlatego dziś zatrzymajmy się na chwilę i spójrzmy w przeszłość”.

Za pomocą słowa i prezentacji multimedialnej, przedstawione zostałyuczniom  informacje o powstaniu Konstytucji 3 Maja, co wzbogaciło wiedzę historyczną naszych uczniów o tym patriotycznym wydarzeniu. Zaprezentowano historię i źródła czczenia Święta Pracy, które obchodzimy 1 Maja. Przypomniano jakie znaczenie dla Polaków ma przynależność do Unii Europejskiej i jakie są symbole tej Organizacji. Nawiązano do poszanowania naszych symboli narodowych: flagi, godła i hymnu.