Warsztaty ekologiczne

Namysłowski  Ośrodek  Kultury we współpracy z  Arturem Masiowskim Prezesem Zakładu Wodociągów i Usług Komunalnych „EKOWOD" Sp. z o.o oraz Bartłomiejem Stawiarskim Burmistrzem Namysłowa w ramach projektu „Namysłów Eko +Pozytywny” w okresie marzec – maj organizuje warsztaty ekologiczne skierowane do uczniów klas trzecich

z namysłowskich szkół podstawowych. Warsztaty te umożliwią dzieciom poznanie podstawowej wiedzy z zakresu ekologii. Miejscem projektu jest Izba Techniki Młynarskiej w Namysłowie. Warsztaty będą się składały z trzech modułów:

1.  WODA:

W marcu tematem przewodnim będzie woda, jej znaczenie oraz korzyści płynące z picia wody z kranu. Będą to trzy godzinne spotkania - po jednym w każdym tygodniu (np. w każdy poniedziałek jedna klasa, we wtorek kolejna itd., godzina do ustalenia). Na zakończenie tej części dzieci wykonają ulotkę (jedna klasa jedna ulotka) zachęcającą mieszkańców miasta do picia wody z kranu. Najlepszy projekt zostanie nagrodzony wyjazdem klasy do Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis we Wrocławiu.

1. ZIEMIA:

W kwietniu tematem przewodnim będzie ziemia, jakie zagrożenia przed nią stoją i jak o nią dbać w swoim najbliższym otoczeniu. Dzieci dowiedzą się między innymi jak dobrze segregować śmieci. W tym miesiącu również odbędą się trzy spotkania dla każdej z klas. Na zakończenie tego modułu dzieci wykonają dowolny przedmiot przy użyciu materiałów z recyklingu. Najlepszy projekt zostanie nagrodzony pomocą dydaktyczną dla klasy.

1. POWIETRZE:

W maju zajmiemy się kwestią zanieczyszczenia powietrza. Uczestnicy dowiedzą się, co szkodzi naszej atmosferze oraz jakie działania możemy podjąć w swoim najbliższym otoczeniu, żeby to poprawić . W ramach tej części projektu każda z klas biorących udział w projekcie otrzyma do zagospodarowania zielnik, w którym posadzi zioła i będzie się nim opiekować.

Na zakończenie całego projektu na Dzień Dziecka dla klas biorących udział w projekcie odbędzie się piknik ekologiczny na wyspie obok  Izby Techniki Młynarskiej.

Z jednej szkoły udział w warsztatach może wziąć udział tylko jedna klasa trzecia.

Zgłoszenia prosimy kierować mailowo na adres k.kot@nok-namyslow.pl.

Szczegóły pod numerem telefonu: 507099689