*Gra Terenowa w Głuszynie

W piątkowy, słoneczny dzień 18 pażdziernika w ramach kolejnego etapu projektu "Niepodległość w powiecie namysłowskim - szlakiem granicy polsko-niemieckiej" odbyła się Gra Terenowa w Głuszynie, dla uczniów ze szkół biorących udział w projekcie. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Karolina Skawińska, Filip Stebnicki, Dawid Tomzik, Tymek Noculak, Kacper Walczak i Julia Fraz.

Wszyscy uczestnicy spotkali się przy Pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego w Namysłowie. Zostaliśmy przywitani przez uczniów I LO w Namysłowie, odpowiedzialnych za przygotowanie i przeprowadzenie Gry Terenowej. Następnie krótką prelekcję wygłosił nasz dyrektor, prezes SPAK Pan Włodzimierz Putowski. Po chwili zadumy i zapaleniu znicza pod Pomnikiem Marszałka rozpoczęła się gra. Po rozwiązaniu dwóch zadań: quizu o Marszałku i rozsypanki Pieśni Legionowej ruszyliśmy śladem granic dawnego Powiatu Namysłowskiego. Po dotarciu do Głuszyny rozpoczął się kolejny etap gry w iście wojskowym stylu i tonie. Przywitali nas dowódcy, prowadzący grę: Radek i Maks z I LO w Namysłowie w pełnym, żołnierskim umundurowaniu. Rozwiązując kolejne zadania musieliśmy się wykazać nie tylko wiedzą historyczną, ale i dużym sprytem np. rozpoznając z fotografii Ojców Niepodległości, bandażując rannego, układając z puzzli mapę dawnego powiatu namysłowskiego, odgadując, co poeta miał na myśli, rozwiązując krzyżowkę Niepodległościową, czy rozszyfrowując wiadomość. Po każdym wykonanym zadaniu kapitan naszej drużyny Julka składała meldunek o wykonaniu zadania, oczywiście w żołnierskiej formie, w punkcie dowodzenia. Po podliczeniu wszystkich punktów ogłoszono wyniki. Wywalczyliśmy I miejsce. Dopełnieniem udanego spotkania było ognisko. Pieczone przy nim kiełbaski po tak wyczerpującej grze smakowały wspaniale.