Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

15 października 2018 roku  uczniowie klasy pierwszej w obecności Dyrektora Szkoły pana Włodzimierza Putowskiego, rodziców, całej społeczności uczniowskiej i przedszkolaków złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Jastrzębiu.

Do pasowania przystąpiło 13 uczniów, którzy przygotowywali się do tej uroczystości już od pierwszych dni ich pobytu w szkole. Podczas akademii uczniowie klasy I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki.  Podniosłym akcentem uroczystości był moment ślubowania uczniów złożony na Sztandar  Szkoły. Najważniejszym przeżyciem  było pasowanie na ucznia, kiedy Pan Dyrektor dużym, czerwonym ołówkiem dotykał ramienia każdego dziecka. Po części oficjalnej uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki  i słodkości. Końcowym momentem było wykonanie pamiątkowych zdjęć, a później spotkanie w swojej sali gdzie czekał na pierwszaków słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.