Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Dnia 10 listopada odbył się uroczysty apel z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez nasze państwo.  Uczniowie klasy VI i VII  przygotowali program artystyczny pełen poezji, wzruszeń i piosenek patriotycznych z okresu międzywojennego. Uczniowie dowiedzieli się i przypomnieli sobie,  jaką trudną i ciężką drogę przeszła nasza Ojczyzna,  aby stać się Niepodległą.

Powinniśmy pamiętać o tym, że dzisiaj mamy wolną i niepodległą Polskę. Polskę, o którą walczyły pokolenia oddając w tej walce częstokroć wartość najcenniejszą - swoje życie. Obchody 11 listopada to właśnie nasz szacunek dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów, to nasz hołd składany w postaci pamięci czasu minionego. To nasz moralny obowiązek jako Polaków i jako ludzi szanujących wolność narodów.